Upečte si banánové fitness sušenky z ovesných vloček!

bananove-fitness-susenky-03

Léto se nám blíží a všichni se snaží zhubnout do plavek. Včetně mě. Znáte to, samá zelenina, ovoce, maso, oříšky atd. Někdy ale máte krizi. Včera jsem měla chuť na něco sladkého, ale zároveň jsem nechtěla porušit svůj slib. Sice mám doma plnou ledničku dobrot, co jsem pekla, ale vím, že je to ,,zakázané ovoce“.

Tak jsem tak googlila a googlila, co bych asi tak upekla? Vzpomněla jsem si, že kdysi jsem u své kamarádky jedla výborné sušenky. Sušenky jsou zdravé, nepřiberete po nich, jsou rychlé, jednoduché a navíc jen ze 3 surovin. Mě pečení trvalo 30 minut! Opravdu doporučuji všem, kteří drží nějakou dietu, i těm, kteří nedrží! U nás doma si je zamiloval každý.. 🙂

Upečte si banánové fitness sušenky z ovesných vloček!

Suroviny

  • 4 banány
  • ovesné vločky
  • med

Postup

  1. Pomocí vidličky rozmačkáme banány a přidáme ovesné vločky. Já své sušenky dochutila kousky čokolády a jablkem. Nakonec přidáme med.
  2. Jelikož jsem detailistka, tak jsem své těsto dala do formiček ve tvaru srdíček. Jakmile odděláte formičku, tak těsto musí pořád držet tvar srdíčka. Navíc takhle poznáte, jestli máte těsto tak, jak má být.
  3. Teď už jen pečeme při 180°C asi 30 minut. A je hotovo!
https://dortyodkristiny.cz/upecte-si-bananove-fitness-susenky-z-ovesnych-vlocek/

Nezapomeňte mě sledovat na mém Facebooku, Instagramu a Pinterestu. Budu moc ráda, když mi pošlete fotky jak dopadly vaše sušenky. 🙂

Donuty, aneb koblihy po americku

donuts

Jak Homer říká ,,Kde jsou koblihy, tam jsem rád”. A má důvod si to myslet. Koblihy aneb donuty, se poprvé objevily v 19. století v Americe. Dřív donut chutnal i vypadal stejně jako dnes. Když jsem hledala recept na donuty, tak všude bylo o smažení v lavině sádla, což mě docela odrazovalo. Pak jsem ale našla pár receptů, kde se donuty pečou a to mě zaujalo.

Donuty jsou koblihy, které mají neuvěřitelným počtem různých příchutí. Našla jsem nejzajímavější příchutě: jahodové, banánové, borůvkové s příchutí orea a nebo čokoládové. Donut si můžete ozdobit jak chcete, nalepit na to srdíčka a dát svému miláčkovi k snídani. Můžete použít různé polevy nebo barevné zdobení.


oreo-overload-donuts

Oreo Overload Donuts


strawberry-frosted-donuts

Strawberry Donuts


browned-butter-blueberry-donuts

Blueberry Donuts


baked-bananadonuts

Banana Donuts


chocolate-donuts-with-pomegranate-glaze

Chocolate-Donuts with Pomegranate Glaze


Donuty můžete vytvarovat ručně, nebo pomocí speciální formy Vyberte si z 5 receptů a zpříjemněte si víkend. A nezapomeňte mě sledovat na Facebooku a Pinterestu.

 

Skvělé kuličky-  pro malý hřích :)

recepty-cake-balls

Předchozí článek Velikonoční cukroví měl velký úspěch, tak tu máte další recepty na cake balls. Tyhle kuličky jsou skvělé nejen pro velké oslavy, ale i pro takové to domácí mlsání.

Receptu můžete využít když budete péct dort a zůstane vám navíc korpus. U nás doma se tyhle kuličky staly velmi oblíbené, proto je dělám docela často.

Zkouším různé varianty, ať už chuťově nebo vzhledově. Dodávají skvělou náladu, která se teď hodí, když je venku tak hezky. Zaujali mě recepty na různé ovocné kuličky. A jelikož si nedokážu nechat nic pro sebe, musím se s vámi podělit. Zkuste si doma upéct chutné kuličky. Je to rychlé a jednoduché.


banana-balls

Banana Balls


lemon-truffle

Lemon Truffles


oreo-truffles

Truffles Two Ways


strawberry-truffles

Strawberry Truffles


pistachio-cookies

Pistachio Balls


vanilla-truffles

Vanilla Chocolate Truffles


Na mém Pinterestu je mnoho nápadů, které vás určitě zaujmou. Mé dorty najdete na Facebooku.

Upečte si roládu ze zeleného čaje!

rolady

Roláda jen na jeden způsob? To mi přišlo absolutně normální. Pak mě ale napadlo, co když to jde i jinak? Jistě, že ano. Našla jsem si pár receptů na rolády a překvapilo mě, že jde zkombinovat vlastně cokoliv. Dokonce si můžete upéct roládu ze zeleného čaje. Až budu mít méně práce a více volného času, tak si určitě roládu upeču. Určitě se i pochlubím.

Nemusíte ale čekat na mě, upečte si ji hned teď. Můžete si vybrat z několika možností. Našla jsem pro vás 5 receptů, ze kterých si určitě vyberete. Citronovou, jahodovou, čokoládovou nebo roládu ze zeleného čaje. Jako banánový milovník, cpu banány úplně všude, takže nesmí chybět recept na banánovou roládu. Tak, teď už víte co o víkendu dělat.


caramel-banana-cake-roll

Caramel Banana Cake Roll


strawberry-cream-swiss-roll

 Strawberry Cream Swiss Roll


chocolate-swiss-roll

Chocolate Swiss Roll


lemon-cake-roll

Lemon Cake Roll


green-tea-roll

Green Tea Roll


Na mém Pinterestu je mnoho nápadů, které vás určitě zaujmou. Mé dorty najdete na Facebooku.

Jak mlsat a nepřibrat?

dietni-mlsani

Taky tak strašně rádi mlsáte ale bojíte se stoupnout na váhu? Jelikož jsem se rozhodla jíst zdravě, tak jsem musela omezit ujídání mých dortíků. Přečetla jsem si proto pár článků o zdravé výživě a nemohla jsem zapomenout na mé oblíbené sladkosti.

Takže jak mlsat a nepřibrat? Recepty na Pinterestu mi opět udělaly jasno. Proč si nedopřát jahodový koktejl, když do toho nedám cukr? Nebo ovocnou zmrzku? Mrkněte a nebojte se mlsat!


dark-chocolate-mints

 Dark Chocolate Mint


strawberry-bananaiIce-cream

Strawberry Banana Ice Cream


tropical-fruit-skewers

Tropical Fruit Skewers


blueberry-almond-pancakes

Blueberry Almond Pancakes


peach-mango-banana-smoothie

 Peach Mango Banana Smoothie


no-bake-energy-bites-redo

No bake energy bites redo


Pokud však rádi mlsáte na mém Pinterestu je mnoho nápadů. Mé dorty najdete na mým Facebooku, takže určitě se nezapomeňte mrknout.