Recepty přímo od italských kuchařů!

odborná-praxe-itálie-2015

Jako každý rok škola vybírá nejlepší cukráře na stáž do Itálie. Stejně jako loni jsem uspěla.  Strávila jsem tam 14 dní a naučila se spoustu nových věcí.

Cesta a 1.den

Na místo jsme jeli autobusem asi 12 hodin. Po dlouhé cestě jsme se ubytovali v krásným hotelu. Já dostala pokoj s 2 spolužačkami. První den byl takový odpočinkový, protože jsme byli unavené z cesty. Takže jsme se jen váleli na pokoji a šli na procházku.

Co nás naučili v italské škole?

Přesně tak, my se tam neflákali. První týden jsme chodili do školy, kde nás učili nové recepty a trávili jsme tam denně 4 hodiny. Naučili nás těstoviny, špagety, pizzu, mléčný chléb, tiramisu, koblihy a další recepty, které vám ukážu v dalších článcích.

Výlety a nakupování

Aby jsme se pořád jen neučili, tak druhý týden jsme jezdili po výletech. Navštívili jsme delfinárium, zábavný park Mirabilandia, muzeum lodí Cesenatico, Rimini, zámek San Marino, muzeum soli a různé trhy. Nejvíce se mi líbil zábavný park Mirabilandia, kde jsem zažila nejvěrší adrenalin. Šli jsme s holkama na atrakci jménem Phobia, což byl strašidelný dům. Co se týče nakupování, tak nevidím rozdíl mezi českým sortimentem a italským. Dokonce jsem tam našla stejné šaty, které prodávají v ČR. Myslela jsem, že nakupování tam vyjde laciněji, ale ceny jsou tam opravdu podobné.

Na co se můžete těšit příště?

Teď se hodně učím na zkoušky, takže čas docela postrádám. Ale po zkouškách plánuji natrénovat všechny italské recepty, které jsem si dovezla. Upeču, nafotím a určitě se můžete těšit na články plné pravých italských receptů!

Držte mi palce ať zkoušky dopadnou dobře a nezapomeňte se mrknout na můj Pinterest a Facebook.